جهاد دانشـگاهی علـم و صنعت
منابع تغذیه صنعتی و اینورتر های خورشیدی

این محصول مطابق نیاز صنایع مختلف و با توجه به نوع کاربرد، محیط نصب، توان دستگاه، کیفیت توان ورودی و خروجی و ... به صورت تریستوری و اتوترانسفورمری با خنک کنندگی هوا، روغن و آب طراحی و ساخته میشود.
نوع کنترل و خنک کنندگی بر اساس توان دستگاه و نوع کاربرد و مشخصات فنی مورد نیاز کارفرما تعیین و لحاظ میشود.
رابط کاربری (ولوم یا صفحه نمایش لمسی) بر اساس محیط نصب، سطح اپراتوری و درخواست کارفرما در نظر گرفته میشود.

مشاهـده

سیستم برق و کنترل دکل های حفاری (SCR&MCC System) یکی از محصولات این مرکز می باشد که طراحی و ساخت آن از سال 1380 آغاز شده است. سیستم برق و کنترل دکل های حفاری در مرکز مهندسی و ساخت دکل های حفاری، 100% بومی سازی شده است.

ساخت استراکچر فلزی (اتاق SCR)، یونیت های SCR، یونست های MCC و ترانس های موجود مطابق با استاندارد های بین المللی در کارگاه برق این مرکز به مساحت 1000 متر مربع انجام می شود. مابقی تجهیزات مورد نیاز مانند سیستم Plug&Recipient Plug و Air Condition تامین و در اتاق SCR نصب می گردد. این مرکز با توانمندی طراحی، مهندسی، ساخت و مونتاژ بر اساس مشخصات فنی و AVL مورد نظر کارفرما، تجهیزات را ساخته یا تامین می نماید و سپس در کارگاه مونتاژ اتاق SCR با داشتن امکانات و تجهیزات بالابری، تمامی تجهیزات را مونتاژ نموده و عملیات کابل کشی و برق رسانی را انجام می دهند. امکان تست سرد و گرم در کارگاه مرکز در حضور نمایندگان کارفرما میسر می باشد. پس ازساخت و تحویل، کارشناسان برق و مکانیک مرکز در طول دوران گارانتی به صورت تمام وقت در یارد کارفرما حضور خواهند داشت و در دوره وارانتی، قطعات مورد نیاز کارفرما تامین می گردد.

مشاهـده

با توسعه روز افزون کاربرد الکتروموتورهای پرقدرت فشار متوسط در صنعت نیاز به استفاده از راهاندازهای نرم و کنترل دور الکتروموتورهای آسنکرون بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. کاهش مصرف انرژی، افزایش طول عمر الکتروموتورها، بهبود کیفیت توان مصرفی از شبکه از مهمترین ویژگیهای این محصولات میباشد.

مشاهـده

اینورترهای خورشیدی جزء ضروری یک نیروگاه خورشیدی هستند، آنها جریان مستقیم برق (DC) تولید شده توسط پنل های خورشیدی را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کنند. بطور کلی 2 توع اینورتر خورشیدی جدا از شبکه (Off grid) و متصل به شبکه (On grid) وجود دارد. اینورتر های خورشیدی جدا از شبکه در نیروگاه های جزیره ای مقیاس کوچک و در توان های پایین کاربرد دارد.

اینورترهای خورشیدی متصل به شبکه در دو نوع مرکزی (Centralو رشته ­ای (String) ساخته می‌شوند. اینورترهای رشته­ ای در کاربردهای توان پایین که نصب چندین رشته آرایه خورشیدی مد نظر می­ باشد، مورد استفاده قرار می­ گیرند و امکان ارائه راندمان بهتر در جذب انرژی خورشیدی و تولید انرژی الکتریکی در شرایط سایه و ابری را فراهم می‌آورند.

در مصارف توان بالا و عمدتا در نیروگاه ­های توان بالای خورشیدی از اینورترهای مرکزی استفاده می­ گردد. این اینورترها با کاهش یک طبقه از تبدیل توان (مبدل توان) امکان صرفه ­جویی در هزینه را داشته و گزینه ­اقتصادی­ تری می ­باشند. به ویژه در نیروگاه­ های توان بالا این ساختار به عنوان بهترین گزینه ارائه می ­گردد. 

مشاهـده

یو پی اس های ساخت JDEVS   با تکنولوژی روز دنیا ، قابلیت اطمینان بالا و امکان تطبیق کامل بر اساس نیاز مشتری با کاربردهای فراوان در پروژه های نفت و گاز، پالایشگاه ، پتروشیمی و نیروگاه می باشد.

مشاهـده

باتری شارژهای صنعتی JDEVS به صورت ولتاژ ثابت و با قابلیت محدود کنندگی جریان ، 6 یا 12 پالسه و بر اساس مبدل های قدرت الکترونیکی ساخته می شوند. برای ارائه عملکرد عالی و بالا بردن قابلیت اطمینان، باتری شارژر ها با تکنولوژی تریستوری طراحی و ساخته می شوند. باتری شارژر بدون محدودیت در جریان و ولتاژ خروجی و براساس نیاز مشتری قابل طراحی و ساخت می باشد

مشاهـده

این محصول مطابق نیاز صنعت به ولتاژ بالای یکسو شده (DC) طراحی و ساخته میشود. این تجهیزات بدلیل ملاحظات عایقی معمولا به صورت روغنی میباشد لیکن در موارد خاص و بر اساس نوع کاربرد و توان دستگاه بصورت خشک نیز طراحی و ساخته میشود. این محصول قابلیت کار به صورت منبع ولتاژ یا منبع جریان دارد. نوع کنترل، آرایش بخش ترانس و یکسوساز و رابط کاربری (نحوه ارتباط کاربر با دستگاه) بر اساس شرایط محیط، نوع کاربرد، مشخصات فنی مورد نظر کارفرما تعیین و در نظر گرفته میشود.

مشاهـده

این منبع تغذیه برای انجام عملیات لایه نشانی بروی فلزات در محیط الکترولیت (آبکاری) استفاده میشود. با توجه به اینکه محیطهای صنعتی معمولا دارای آلودگی زیاد میباشد این دستگاهها به صورت روغنی طراحی و ساخته میشود لیکن مطابق درخواست کارفرما بصورت هوا خنک و برای استفاده در محیطهای آزمایشگاهی نیز طراحی و ساخته میشود. رابط کاربری براساس درخواست کارفرما و مشخصات فنی تعریف شده به صورت ولوم (دستی) یا نمایشگر لمسی در نظر میشود. 

مشاهـده

 يو پی اس های استاندارد (نیمه صنعتی) JDEVS     با تکنولوژی روز دنیا ، قابلیت اطمینان ، ضریب توان وراندمان بالا جهت صنایع مختلف طراحی و ساخته می شود.

 

مشاهـده

جهت تولید ذرات بنیادی در آزمایشگاهها و مراکز پژوهشی فیزیک از شتابگرهای الکترواستاتیک استفاده میشود. ولتاژ تغذیه این شتایگرها بالای 100 کیلو ولت و دامنه نوسان ولتاژ خروجی بسیار پایین و کمتر از 5% میباشد. کنترل شیب افزایش و کاهش ولتاژ و نیز حداکثر جریان خروجی در این منابع تغذیه از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. همچنین با توجه به ولتاژ بالای این دستگاهها و نیز تماس آن با بدن کاربر ملاحظات عایقی و ایزولاسیون در این منابع تغذیه نیز بسیار اهمیت دارد.    

مشاهـده

تولیدات متنوع اینورترهای JDEVS ، توان پیوسته ومطمئنی را برای کابردهای ویژه فراهم می کند. محدوده این تولیدات بین 1KVA تا 500KVA (توان بیشتر بر اساس سفارش ) مطابق با استانداردهای روز دنیامیباشد و با توجه به نیازهای مشتری طراحی و تولید می شوند.

این سیستم ها برای محافظت از بارهای حساس در برابر اختلالات شبکه 9 گانه شبکه از قبیل ، قطع برق ، نوسانات و ضربه های ناگهانی ولتاژ ، spike و تغییرات فرکانس طراحی و تولید می گردند.

اینورترها با تکنولوژی PWM ، انرژی DC را به AC تبدیل می کند. طراحی به روز و با کارائی بالای این دستگاه ها به استفاده کنندگان این امکان را میدهد تا از هرگونه مشکلات شبکه در امان باشند.

مشاهـده

این منابع تغذیه دارای کاربردهای مختلف در صنایع میباشد و بر اساس مشخصات فنی ارایه شده توسط کارفرما به صورت کاملا سفارشی طراحی و ساخته میشود. از جمله کاربردهای این منابع تغذیه جهت تغذیه مولدهای پرقدرت لیزر و مصارف لایه نشانی در خلاء نام برد.یکی از مهمترین ویژگی این دستگاهها استفاده از روش یکسوسازی 12 پالسه و 24 پالسه میباشد که باعث کاهش چشمگیر میزان نوسانات ولتاژ خروجی میگردد.

مشاهـده

سیبتم باتری مونیتورینگ JDEVS جهت مانیتور کردن شرایط و وضعیت تمام باتری های تشکیل دهنده بانک باتری بدون تاثیرگذاری بر عملکرد آن و یا اتلاف انرژی طراحی و ساخته می شود

مشاهـده