جهاد دانشـگاهی علـم و صنعت
تجهیزات صنایع ریلی

وِیژگی های سیستم های کنترل  دور موتورهای الکتریکی:

سازگاری با موتورهای قدیمی و جدید، طراحی ماژولار و با قابلیت اطمینان بالا، اختلال هارمونیکی پایین در جریان ورودی و ولتاژ خروجی، اینورتر پنج سطحی، یکسوساز 24 پالسه، رابط کاربری و ارتباطات صنعتی، فشرده و کم‌حجم

مشاهـده

گیربکس واگن های مترو

مشاهـده

به منظورتامین برق واگنهای مترو جهت حرکت واگن، روشنایی، سیستمهای برودتی و حرارتی و ... از طریق ریل سوم یا شبکه بالاسری از رکتیفایراستفاده میگردد. سطح ولتاژ این رکتیفایرها 750 و 1500 ولت میباشد و در توانهای 2500 تا 3500 کیلو وات طراحی و ساخته میشود. ضریب اطمینان بالای بهربرداری، خنک سازی با گردش طبیعی هوا، سهولت تعمیر و نگهداری از مهمترین ویژگیهای این تجهیز میباشد که در طراحی آن لحاظ شده است.  

مشاهـده

جهاد دانشگاهی علم و صنعت با بیش از 30 سال تجربه در صنعت نفت و گاز، شرکتی پیشرو در زمینه طراحی و ساخت پکیج نمکزدای نفت خام در ایران به شمار می­آید. نمکزدای الکترواستاتیکی نفت خام به عنوان تکنولوژی مطلوب جهت جداسازی آب نمک موجود در جریان نفت در نظر گرفته می­شود.

ساخت در دو مقیاس:

1-  مقیاس پایلوت:

  •   بکارگیری به عنوان سیمولاتور
  •  ظرفیت تا 30 بشکه در روز
  •  بکارگیری به عنوان شرایط بهینه عملکردی از لحاظ دما، تزریق آب و ماده شیمیایی، میدان الکتریکی و ...
  • قابل حمل بودن
2- مقیاس صنعتی:
  •   ظرفیت تا 55000 بشکه در روز
  •   سیستم کنترل ارتقاء یافته
  •   پکیج به دو صورت نصب دائم و نصب بر اسکید

 

مشاهـده

یو پی اس های ساخت JDEVS   با تکنولوژی روز دنیا ، قابلیت اطمینان بالا و امکان تطبیق کامل بر اساس نیاز مشتری با کاربردهای فراوان در پروژه های نفت و گاز، پالایشگاه ، پتروشیمی و نیروگاه می باشد.

مشاهـده

باتری شارژهای صنعتی JDEVS به صورت ولتاژ ثابت و با قابلیت محدود کنندگی جریان ، 6 یا 12 پالسه و بر اساس مبدل های قدرت الکترونیکی ساخته می شوند. برای ارائه عملکرد عالی و بالا بردن قابلیت اطمینان، باتری شارژر ها با تکنولوژی تریستوری طراحی و ساخته می شوند. باتری شارژر بدون محدودیت در جریان و ولتاژ خروجی و براساس نیاز مشتری قابل طراحی و ساخت می باشد

مشاهـده

تغذیه در دسترس در قطارهای مترویی از نوع DC با ولتاژهای 750 ولت و 1500 ولت است که برای مصارف داخلی قطار مانند تهویه و روشنایی و ادوات کنترل و نظارت قطار TCMS مناسب نیست. سیستم تغذیه کمکی، ولتاژ DC را دریافت میکند و به ولتاژ 380VAC و همچنین 110VDC که برای مصارف داخلی واگن ها می باشد، تبدیل میکند. مبدلهای کمکی برای قطارهای مترو به گونه ای طراحی شده اند که منبع تغذیه ای کارامد و با قابلیت اطمینان بالا باشند. جهاد دانشگاهی علم و صنعت سیستم های مبدل کمکی را سبک، به همراه افزونگی و در طیف وسیعی از ولتاژها طراحی و تولید می نماید.


مشاهـده

جهاد دانشگاهی علم و صنعت با دستیابی به دانش فنی طراحی و ساخت مگادرایوهای کنترل دور الکتروموتورها ؛ توانایی طراحی و تولید سیستم کنترل دور موتورترکشنهای مورد نیاز در صنعت ریلی در ولتاژهای 750VDC و 1500VDC و 3000VDC را دارد. این سیستم ها علاوه بر صنعت ریلی کاربردهای بسیاری در سایر صنایع مهم کشور بدلیل بهره وری انرژی، قابلیت اطمینان بالا، قابلیت دسترسی بالا، و هزینه های چرخه عمر پایین، دارد.

مشاهـده

مجموعه ادوات واسط بین کفشکها و پانتوگرافهای متصل به ریل سوم و یا شبکه بالاسری و ادوات سیستم رانش با عنوان تابلوهای توزیع برق DC ولتاژ بالا شناخته می‌شوند. این ادوات علاوه بر تجهیزات نظارتی و سنسورهای ولتاژ و جریان ، ادوات حفاظتی لازم برای شرایط خطا را هم درخود جای داده اند. در طراحی جهاد دانشگاهی ادوات لازم برای حفاظت و راه اندازی لحظه صفر تجهیزات در این باکس ها جانمایی شده اند. امکان تجمیع و طراحی و ساخت این باکس ها با مبدلهای مورد نیاز سیستم رانش در باکس مشترک هم وجود دارد.

مشاهـده

مقاومت های ترمزی که به اختصار BR یا DBR نامیده می شوند، ادوات اتلاف انرژی در حالت شتاب منفی و ابزاری برای حفاظت باس DC از اضافه ولتاژ هستند.کلاس عایقی و توان حرارتی (دائمی و لحظه ای) در این مقاومت ها از مهمترین پارامترهای طراحی محصول محسوب می شوند. جهاد دانشگاهی علم و صنعت توانایی طراحی و ساخت این محصول را در رنج های توانی مختلف و متناسب با سطوح ولتاژی مطرح در قطارهای مترویی با سطح ولتاژ 750VDC و 1500VDC با توان های اتلافی متناسب با دو موتور ترکشن یا چهار موتور ترکشن با سیستم خنک شوندگی طبیعی و اجباری دارد.

مشاهـده

با توجه به تعدد تجهیزات قطار و همچنین لزوم برقراری ارتباط بین آنها و تبادل اطلاعات هر واحد، سیستم کنترل و نظارت قطار (TCMS) تشکیل شده است. هسته مرکزی TCMS واحد کنترل وسیله نقلیه (VCU) نام دارد که الگوریتم های کنترلی قطار را شامل می شود. برقراری ارتباط بین واگن ها، تجهیزات مختلف و نظارت بر آنها نیز برعهده TCMS می باشد. بطور کلی TCMS نقش کنترل کننده اصلی و مرکزی قطار و برقراری و نظارت بر تمام واحد های قطار را بر عهده دارد. ماموریت واحد کنترل وسلیه نقلیه به انجام رساندن الزامات مورد نیاز در استانداردهای ریلی در مورد تمامی فعالیت های کنترل، نظارت و ارتباطات مورد نیاز برای هدایت واگن های قطار می باشد.

 

مشاهـده

جهاد دانشگاهی علم و صنعت از آخرین پیشرفت ها در حوزه موتورهای الکتریکی استفاده می کند و با سیاست همکاری پایدار با تامین‌کنندگان اصلی ترکشن موتور و عقد قراردادهای حرفه ای با بخش های مختلف زنجیره تامین، سعی در بکارگیری ترکیب پیشرفته ای از اجزای مختلف سیستم رانش دارد. از طریق همکاری با تامین کنندگان بالقوه، ترکشن موتورها میتوانند با ملزومات متفاوت که از سوی مشتری مشخص می گردد و در کلاس عایق بندی مختلف تولید شوند.

مشاهـده