جهاد دانشـگاهی علـم و صنعت

آرشیو اخبار سایت

رییس جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت اعلام کرد:

رییس جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت بابیان اینکه نیاز به واگن و قطار مترو از نیازهای مهم استان تهران و کشور است گفت: با توجه ‌به نتایج مطلوب اخذشده از طرح سیستم رانش قطار مترو در حال برنامه ریزی برای تجاری‌سازی ساخت سیستم رانش ۲۱۰ واگن در دو مرحله هستیم.

مطالعه بیشتر

1400/05/13
رییس جهاددانشگاهی تاکیدکرد:

رییس جهاددانشگاهی در آستانه شروع به کار دولت جدید با اشاره به اینکه این نهاد بر اساس تجربیات درخشان خود می‌تواند در زمینه تولید فناوری‌های موردنیاز چه توسط واحدهای سازمانی‌اش و یا مدیریت تولید فناوری با استفاده از ظرفیت کل کشور و چه در زمینه انتقال فناوری با همین روش‌های ذکرشده نقش‌های بسیار مهم و تأثیرگذاری به عهده گیرد گفت: توقع ما از دولت سیزدهم و نظام حکمرانی کشور استفاده از این توانمندی‌هاست.

مطالعه بیشتر

1400/05/13
سرپرست پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی؛

به گفته سرپرست پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی کشور ما از نظر جغرافیای طبیعی و مناطق وسیع غیر قابل کشت و با قابلیت بالای راندمان انرژی خورشیدی شرایط مساعدی را برای سرمایه گذاری و ایجاد مزارع انرژی نو یا تجدیدپذیر را دارد.

مطالعه بیشتر

1400/04/27
به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست؛

پروژه احداث، توسعه و بهبود غبارگیرهای شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر به مناسبت هفته محیط زیست و با حضور مدیرکل محیط زیست استان، فرماندار سیرجان، مدیرعامل و معاونین شرکت گل‌گهر، مدیرعامل و مدیران شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر به بهره برداری رسید.

مطالعه بیشتر

1400/03/22
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیر گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی طی بازدید از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با استقبال از فناوری‌های تولیدی جهاددانشگاهی بر تهیه و تدوین نقشه راه توسعه فناوری در کشور تاکید کرد.

مطالعه بیشتر

1400/03/13
رییس جهاددانشگاهی مطرح کرد:

رییس جهاددانشگاهی توسعه صنعتی را زیربنای اصلی توسعه اقتصادی کشور دانست و تأکید کرد: از تجربه‌های تلخ گذشته باید درس گرفت و برای آینده آنها را تکرار نکنیم.

مطالعه بیشتر

1400/03/11
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی علم و صنعت با اشاره به پروژه موفق قطار ملی مترو:

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علم و صنعت با اشاره به توانمندی پژوهشگران کشور در اجرای موفق پروژه قطار ملی مترو گفت: در زمینه‌هایی که توانمندی خوبی در کشور داشته‌ایم و دستاوردهای آن بروز و ظهور کرده است، تحریم‌ها کمترین اثر را روی کشور گذاشته است و این مسئله به خوبی از دیدگاه سطوح مدیریتی و عمومی کشور قابل مشاهده است.

مطالعه بیشتر

1400/01/22
مدیر پروژه طراحی و ساخت سیستم رانش مترو در جهاد دانشگاهی علم و صنعت:

مدیر پروژه طراحی و ساخت سیستم رانش مترو در جهاد دانشگاهی علم و صنعت تأکید کرد: اصلی‌ترین پشتوانه این پروژه، تجربیات مجموعه جهاد دانشگاهی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون است که بدون آن، کار به ثمر نمی‌رسید. با استفاده از توانمندی داخلی جهاد دانشگاهی، همراه با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های غیر دانش‌بنیان توانمند در حوزه‌های مختلف توانستیم سیستم رانش مترو را طبق برنامه تکمیل کنیم.

مطالعه بیشتر

1400/01/19
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی تأکید کرد؛

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی تأکید کرد: به ثمر رسیدن پروژه قطار ملی با مشارکت واگن‌سازی تهران، مپنا، جهاد دانشگاهی و ۱۸ شرکت دانش‌بنیان کشور ثابت کرد که با اعتماد و تکیه به توان داخلی می‌توانیم به موفقیت دست پیدا کنیم. پروژه قطار ملی تجربه بسیار خوبی در زمینه شبکه‌سازی، کار تیمی و تقسیم درست وظایف بود.

مطالعه بیشتر

1400/01/19
معاون علمی رئیس جمهور تاکید کرد؛

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به بهره‌برداری قطار ملی مترو تاکید کرد: کشورمان امروز دارای دانش فنی طراحی و ساخت واگن مترو است.

مطالعه بیشتر

1400/01/19
نخستین قطار ملی مترو با حضور رییس‌جمهور رونمایی می‌شود

تست گرم نخستین قطار ملی مترو در خط تست پایانه فتح‌آباد با موفقیت انجام شد تا مسیر برای تولید انبوه این قطار که با دانش کاملاً بومی جهادگران کشور ساخته شده است، هموارتر شود.

مطالعه بیشتر

1400/01/18
شمارش معکوس تا حرکت قطار ملی روی ریل خودکفایی؛

فردا با حضور رئیس‌جمهور از پروژه مهم نخستین قطار ملی مترو که با دانش بومی پژوهشگران کشور طراحی و ساخته شده است، رونمایی می‌شود. در این پروژه ملی، طراحی سیستم رانش که از آن به‌عنوان مغز، قلب و ماهیچه‌های یک قطار نامبرده می‌شود، توسط پژوهشگران و مهندسان جهاد دانشگاهی علم و صنعت انجام شده است.

مطالعه بیشتر

1400/01/18
اولین قطار مترو ملی سال آینده رونمایی می‌شود

ایران اکنون به دانش طراحی و ساخت سیستم های "رانش" دست پیدا کرده و با تلاش محققان جوانش توانسته اولین رام قطار هفت واگنه مترو را بسازد. دستیابی به این دانش می تواند کشورمان را به سمت ساخت قطارهای پرسرعت نزدیک کرده و حتی ایران را درآینده به یکی از صادرکنندگان واگن و لوکوموتیو تبدیل کند.

مطالعه بیشتر

1399/12/29
چرایی حضور جهاددانشگاهی در بین ۱۰مجموعه برتر دنیا

دبیر ستاد فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته با بیان اینکه تا قبل از اجرای پروژه طراحی و ساخت واگن‌های مترو تنها ۳۲ درصد از فناوری‌های بخش‌هایی چون بدنه، سیستم تهویه، سیستم برق و مونتاژ و آزمون واگن مترو بومی سازی شده بود، گفت: تکمیل زنجیره ارزش مترو یکی از دستاوردهای اجرای این پروژه است، ضمن آنکه تولید "سیستم کنترل کل قطار" و "سیستم رانش" از سوی جهاد دانشگاهی، این نهاد را جزء ۱۰ مجموعه برتر دنیا در این فناوری‌ قرار داد.

مطالعه بیشتر

1399/12/23
رییس جهاددانشگاهی مطرح کرد:

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به رونمایی از قطار مترو ملی در آینده‌ای نزدیک گفت: طراحی و تولید سیستم رانش که به لحاظ فناوری پیچیده‌ترین قسمت قطار مترو محسوب می‌شود و در صنعت مترو سازی از آن به‌عنوان مغز، قلب و ماهیچه‌های یک قطار نامبرده شده و حدود ۳۰ درصد قیمت یک قطار را تشکیل می‌دهد به بهترین شکل و با پیشرفته‌ترین فناوری توسط جهادگران جهاددانشگاهی انجام گرفت.

مطالعه بیشتر

1399/12/20
در گفت و گو با ایسنا مطرح شد

تحریم چیز خوبی نیست و برنامه‌ریزی برای پیشرفت باید در شرایط غیرتحریم صورت گیرد

مطالعه بیشتر

1399/11/28
ساخت نخستین قطار مترو با فناوری بومی جهاددانشگاهی/تحقق خودکفایی در فناوری سیستم ریلی شهری

معاون پژوهشی پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی گفت: پروژه سیستم رانش مترو در گروه مبدل‌های الکتریکی و سیستم‌های قدرت پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی با همکاری مراکزی از جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت درحال پیشرفت است.

مطالعه بیشتر

1399/11/14
رییس جهاددانشگاهی در نشست مشترک با شهردار کرج تاکید کرد:

آمادگی جهاددانشگاهی برای گسترش خطوط متروی استان البرز/ توان این نهاد در کنترل آلودگی هوا و ساماندهی پسماندها

مطالعه بیشتر

1399/11/08
در مراسم امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری جهاددانشگاهی با وزارت صمت تاکید شد:

پیشتازی جهاددانشگاهی در توسعه و تعمیق ساخت داخل و افزایش بهره‌وری

مطالعه بیشتر

1399/11/08
رییس محترم دانشگاه علم و صنعت از پروژه سیستم رانش واگن ملی مترو و محصول تلاش پژوهشگران جهاد دانشگاهی علم و صنعت ایران بازدید کرد

آقای دکتر ذاکری، رییس محترم دانشگاه و هیات همراه، ۷ بهمن ۱۳۹۹ از کارگاه پروژه «سیستم رانش واگن ملی مترو»، در جهاد دانشگاهی علم و صنعت ایران بازدید و در جریان آخرین اقدامات این واحد، بویژه برای تولید قطار ملی قرار گرفتند. همچنین در ادامه از سیستم سیمولاتور نمک زدایی بازدید بعمل آوردند.

مطالعه بیشتر

1399/11/08
وبینار واگن ملی

اولین وبینار واگن ملی امروز سه شنبه 99/10/30 توسط متروی تهران برگزار گردید.

مطالعه بیشتر

1399/10/30
رییس جهاددانشگاهی با اشاره به بازدیدهای مسوولان از سیستم رانش واگن‌های مترو تاکید کرد؛

موفقیت در ساخت پیچیده‌ترین قسمت قطارملی در جهاددانشگاهی/نیاز به ۱۰ هزار واگن با گسترش خطوط مترو

مطالعه بیشتر

1399/10/30
بازدید معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه‌وبودجه

دکتر حمید پوراصغری معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه‌وبودجه تاکید کرد: ارایه کمک‌های فناورانه برای انجام پژوهش‌های کاربردی در جهاددانشگاهی/ افزایش بودجه‌های پژوهشی در سال آینده

مطالعه بیشتر

1399/10/27
بازدید دکتر آقامحمدی عضو محترم تشخیص مصلحت نظام از جهاددانشگاهی علم و صنعت

دکتر آقامحمدی با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه‌های صنعتی باید زنجیره‌ای از امور را تعریف و تشکیل دهیم گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند با کشورهای دوست و منطقه پروژه‌های مشترک فناورانه به اجرا درآورد، همانند کاری که در بحث تولید واکسن کووید۱۹ انجام گرفت می‌تواند در پروژه‌های فناورانه نیز تعریف شود.

مطالعه بیشتر

1399/10/25
بازدید دکتر صادقی نیارکی معاون محترم امور صنایع وزارت صمت

معاون امور صنایع وزارت صمت در بازدید از پروژه سیستم رانش مترو در جهاد دانشگاهی علم و صنعت گفت: طراحی سیستم رانش مترو کار بسیار بزرگی است که جهاد دانشگاهی به آن ورود پیدا کرده است.

مطالعه بیشتر

1399/10/24
در بازدید معاون حمل‌ونقل شهرداری و مدیرعامل متروی تهران از پروژه‌ی سیستم رانش تاکید شد؛

نیاز تهران و سایر کلان‌شهرها به ۳هزار واگن متروی جدید/ لزوم تولید انبوه قطار ملی با همکاری جهاددانشگاهی

مطالعه بیشتر

1399/10/22
رییس هیات عامل ایدرو در بازدید از پروژه سیستم رانش واگن‌های مترو تاکید کرد:

لزوم انبوه‌سازی تولید واگن‌های قطار ملی با تشکیل یک کنسرسیوم/ استقبال از توانمندی‌های جهاددانشگاهی در این حوزه

مطالعه بیشتر

1399/10/21
رییس جهاددانشگاهی در بازدید از روند اجرای پروژه سیستم رانش واگن‌های مترو تاکید کرد:

تولید قطار ملی با استانداردهای بین‌المللی و فناوری بومی/ رمز موفقیت جهاددانشگاهی در اجرای پروژه‌های فناورانه

مطالعه بیشتر

1399/10/15
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علم و صنعت تأکید کرد استفاده از دانش داخلی برای تأمین نیازهای صنعت نفت

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علم و صنعت تأکید کرد: در حوزه صنعت نفت، طرح‌های قابل توجهی از جمله همزن مخازن نفت، بازوی بارگیری نفت و واحد نمک‌زدایی بر پایه دانش داخلی طراحی شده‌اند که می‌تواند نیاز کشور در این حوزه را تأمین کنند.

مطالعه بیشتر

1399/10/08
معاون پژوهشکده برق: اقتصاد پژوهش، بخشی مغفول است/ تاثیر تغییر دولت ها بر روند پژوهش

معاون پژوهشی پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی تأکید کرد: پژوهشی که علاوه بر فعالیت علمی، نیازی واقعی از کشور را مرتفع کند، قطعاً ارزشمندتر از پژوهشی است که صرفاً منتج به انتشار یک یا چند مقاله علمی شود.

مطالعه بیشتر

1399/09/12
پیام تبریک و تسلیت جهادگران جهاددانشگاهی در پی شهادت دانشمند فقید دکتر محسن فخری زاده

جهاددانشگاهی در پی شهادت دانشمند فقید دکتر محسن فخری زاده معاون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رییس مؤثر و خدوم سازمان پژوهش و نوآوری این وزارتخانه به دست تروریست‌های جنایتکار پیام تبریک و تسلیتی صادر کرد.

مطالعه بیشتر

1399/09/08
اقتدار کشور درگرو انجام پروژه‌های بزرگ فناورانه/ لزوم تولید انبوه قطار ملی

جلسه کمیته راهبری ساخت قطار ملی با حضور رییس جهاددانشگاهی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل‌ونقل پیشرفته، مدیرعامل متروی تهران و مدیرعامل واگن سازی تهران در محل جهاددانشگاهی برگزار شد.

مطالعه بیشتر

1399/09/04
بازدید معاون شرکت ملی نفت ایران و رییس جهاددانشگاهی از پارک علم و فناوری البرز

مراسم بازدید از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با حضور دکتر حمید رضاطیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر فرخ علیخانی معاون تولید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و هیات همراه امروز ۳ آذرماه برگزار شد.

مطالعه بیشتر

1399/09/03
نشست هم‌اندیشی رییس جهاددانشگاهی و معاون امور صنایع وزارت صمت

در این نشست بر مدیریت زنجیره‌ی فناوری چندین محصول استراتژیک کشور با مشارکت جهاددانشگاهی تاکید شد.

مطالعه بیشتر

1399/08/20
جهاددانشگاهی علم و صنعت سرباز امریه می‌پذیرد

جهاددانشگاهی علم و صنعت از میان فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد رشته برق نیروی سرباز امریه می‌پذیرد.

مطالعه بیشتر

1399/07/07
بازدید دکتر محمدزاده معاون وزیر نفت با همراهی دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی از توانمندی‌های این نهاد در حوزه‌ی نفت و صنایع وابسته

تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برای استفاده از دستاوردهای جهاددانشگاهی / استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی در زمینه تولید محصولات استراتژیک پرمصرف حوزه‌ی نفت

مطالعه بیشتر

1399/06/19
نمایش توانمندی جهاددانشگاهی

عصر روز دوشنبه 99/6/3 در کارگاه شرکت واگن سازی تهران، توانمندی های جهاددانشگاهی در ساخت قطعات و تجهیزات مترو به نمایش گذاشته شد.

مطالعه بیشتر

1399/06/04
قطار ملی، دهه‌ فجر بر روی ریل می‌رود

رئیس جهاددانشگاهی در حاشیه مراسم رونمایی از دستاوردهای ساخت تجهیزات حمل‌ونقل ریلی شهری اعلام نمود، قطار ملی، دهه فجر روی ریل قرار می گیرد.

مطالعه بیشتر

1399/06/04
ساخت مجموعه تجهیزات آزمایشگاه آزمون استاندارد ولتاژ ضربه صاعقه

برای نخستین بار در کشور یک کارخانه تولید کابل فشارقوی توسط جهاددانشگاهی علم و صنعت به مجموعه تجهیزات آزمایشگاه آزمون استاندارد ولتاژ ضربه صاعقه ساخت ایران تجهیز گردید.

مطالعه بیشتر

1399/06/03
امضاء تفاهم‌نامه همکاری

در حاشیه مراسم رونمایی اولین واگن مترو ایرانی تفاهم‌نامه همکاری فیمابین شرکت مترو تهران، جهاددانشگاهی علم و صنعت و شرکت واگن سازی تهران امضاء شد.

مطالعه بیشتر

1399/05/21
بازدید از امکانات کارگاهی و توانمندی های مهندسی سیستم رانش

حضور مدیرعامل محترم شرکت مترو تهران و دبیر محترم ستاد توسعه فناوری های حوزه فضائی و حمل و نقل پیشرفته در جهاددانشگاهی علم و صنعت

مطالعه بیشتر

1399/05/14
خط‌شکنی جهاددانشگاهی؛ زمینه‌ساز اعتماد به نیروهای داخل کشور

مهندس محسن صادقی پیشکسوت جهاددانشگاهی و رئیس اسبق جهاددانشگاهی علم و صنعت یکی از اثرگذارترین نتایج مسوولیت‌پذیری در این نهاد را تقویت اعتماد به نیروهای داخلی و الهام‌بخشی به سایر فعالان عرصه‌ی علمی و اجرایی کشور دانست

مطالعه بیشتر

1399/05/12
رویداد رونمایی از دستاوردهای طراحی و ساخت واگن ملی

«رویداد رونمایی از دستاوردهای طراحی و ساخت واگن ملی» چهارشنبه 15مرداد ماه برگزار میشود.

مطالعه بیشتر

1399/05/11
۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی

پوستر چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی رونمایی شد

مطالعه بیشتر

1399/05/05
حضور در نمایشگاه

هشتمين نمايشگاه بين المللي معدن، صنايع معدني، فرآوري مواد معدني و تجهيزات وابسته یکم لغایت چهارم تیرماه 99 -کرمان

مطالعه بیشتر

1399/04/28
اولین پروژه صادراتی ترانس رکتیفایر جهاددانشگاهی علم و صنعت

انعقاد قرارداد دو دستگاه ترانس رکتیفایر جریان بالا با یک شرکت خصوصی داخلی

مطالعه بیشتر

1399/04/28
طراحی، توسعه و ساخت مدار اتصال کوتاه سینتتیک

طراحی، توسعه و ساخت مدار اتصال کوتاه سینتتیک دوپارامتره‌ کلید‌های فشارمتوسط خلاء با مدار جریان متصل به شبکه توسط مدیران و مهندسین مرکز مهندسی فشار قوی

مطالعه بیشتر

1399/02/07
مسابقات ورزشی جهاددانشگاهی ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

جهاددانشگاهی علم و صنعت با حضوری مقتدرانه توانست در مسابقات مختلف تیمی و فردی مقام های اول تا سومی را به دست آورد.

مطالعه بیشتر

1398/12/10
رونمایی از دومین دکل ساخت جهاددانشگاهی با حضور وزیر نفت انجام شد

مهندس زنگنه وزیر نفت در مراسم رونمایی از دومین دکل ساخت جهاددانشگاهی اظهار کرد: تقاضا و اصرار می‌کنم که جهاددانشگاهی این کار را ادامه دهد و عمقش را بیشتر کند که این موضوع برای ما مهم است.

مطالعه بیشتر

1398/12/07
طرح برگزیده سی و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی

احراز رتبه سوم طرح های توسعه‌‌ای برای پروژه طراحی و ساخت سیستم کنترل دور الکتروموتورهای توان بالا

مطالعه بیشتر

1398/11/28
ابقای رییس جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت

با حکمی، مهندس حمید آب‌روشن در سمت خود به عنوان رییس جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت ابقا شد.

مطالعه بیشتر

1398/11/27
حضور در نمایشگاه

دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران- نمایشگاه های برج میلاد تهران 23 الی 26 دی ماه

مطالعه بیشتر

1398/10/28
همکاری اقتصادی، تجاری جهاددانشگاهی علم و صنعت با کشور ازبکستان

حضور در کمسیون مشترک اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و ازبکستان جهت تمرکز بر روی صنعت سیمان و ارتباط با صاحبان، سرمایه گذارن و کارخانجات برای راه یابی به بازار این کشور

مطالعه بیشتر

1398/10/22
حضور در نمایشگاه

هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت 26 الی 29 آذر ماه نمایشگاه بین المللی تهران

مطالعه بیشتر

1398/10/08
مقاله

ارائه مقاله در كنفرانس ICRERA 2019

مطالعه بیشتر

1398/10/03
برترین‌های پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در سال ۱۳۹۸

از واحد علم و صنعت ،مرکز مهندسی کنترل آلاینده های هوا در جمع برترین های پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی سال1398 قرار گرفت.

مطالعه بیشتر

1398/10/03
مروری گذرا بر مهم‌ترین صحبت‌های رییس جهاددانشگاهی در برنامه‌ی «دست‌خط»

دکتر طیبی در برنامه‌ی «دست‌خط» شبکه‌ی پنج سیما گفت: کار خود را الگوسازی می‌دانیم ولی سعی داریم این الگوسازی را گسترش دهیم و آن اعتماد لازم را به ویژه در بدنه‌ی مدیریتی جامعه ایجاد کنیم.

مطالعه بیشتر

1398/09/17
وزیر نیرو در نشست مشترک با دکتر طیبی اعلام کرد:

نشست مشترک دکتر اردکانیان وزیر نیرو و دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی برگزار شد و دو طرف بر گسترش همکاری‌ها در حوزه‌ی داخلی و بین‌المللی تاکید کردند.

مطالعه بیشتر

1398/09/17
تمدید گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2015

باتوجه به هدف اصلی این استاندارد که افزایش رضایت ذینفعان است و دریافت این گواهینامه تأییدی برای تداوم حرکت در مسیر ارائه خدمات مطلوب می باشد،

مطالعه بیشتر

1398/09/16
انتخاب دکتر طیبی بر ریاست جهاددانشگاهی به‌اتفاق آرا تایید و تصویب شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر حسن روحانی رییس این شورا، دیروز (28 آبان ماه ) به‌اتفاق آرا در جلسه‌ی هفتگی خود، انتخاب رییس جهاددانشگاهی توسط هیات امنای این نهاد را تایید و به تصویب رساند.

مطالعه بیشتر

1398/08/29
بازدید مدیران شرکت ملی نفت ایران

به دعوت جهاد دانشگاهی علم و صنعت، در تاریخ 20 آبان ماه 1398جلسه ­ای با مدیران و کارشناسان ارشد شرکت­های ملی مناطق نفت خیز برگزار گردید.

مطالعه بیشتر

1398/08/21
حضور در نمایشگاه

پانزدهمين نمايشگاه بين المللي معدن، صنايع معدني، ماشين آلات و تجهيزات معدن، راهسازي و صنايع وابسته

مطالعه بیشتر

1398/08/19
بازدید معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی

معاون وزیر «صمت» در بازدید از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی تاکید کرد: ضرورت هم‌افزایی پویا بین جهاددانشگاهی و سازمان «ایدرو» آمادگی برای همکاری در صنعت خودرو

مطالعه بیشتر

1398/08/19
حضور در نمایشگاه

نوزدهمین نمايشگاه بين المللي صنعت برق ایران 9 الی 12 آبان

مطالعه بیشتر

1398/08/14
تسلیت

درگذشت جناب آقای دکتر محمد احمدیان

مطالعه بیشتر

1398/07/30
انتخاب رئیس جهاد دانشگاهی

دکتر حمیدرضا طیبی برای یک دوره سه ساله دیگر به عنوان رییس جهاددانشگاهی انتخاب شد.

مطالعه بیشتر

1398/07/30
مسابقات فوتسال جام شهدای جهاددانشگاهی

قهرمانی تیم فوتسال جهاددانشگاهی علم و صنعت در مسابقات فوتسال جام شهدای جهاددانشگاهی

مطالعه بیشتر

1398/07/28
حضور در نمایشگاه

يازدهمين نمايشگاه بين المللي متالورژي، فولاد، ريخته گري، ماشين آلات و صنايع وابسته در اصفهان - 98

مطالعه بیشتر

1398/06/25
جلسه دفاع از رساله دوره دکتری

برگزاری جلسه دفاع از رساله دوره دکتری خانم فاطمه مستاجر خیرخواه رشته مهندسی برق – گرایش مخابرات

مطالعه بیشتر

1398/06/24
گردهمایی جهادگران جهاددانشگاهی علم و صنعت و پژوهشکده برق جهاددانشگاهی

گردهمایی سالیانه همکاران جهاددانشگاهی علم و صنعت بمناسبت سی و نهمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی در روز یک شنبه مورخ 98/05/27

مطالعه بیشتر

1398/06/03
فوتسال همکاران جهاددانشگاهی علم و صنعت

شانزدهمین دوره مسابقات فوتسال همکاران با عنوان جام شهدای جهاددانشگاهی و بمناسبت سی و نهمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی در نیمه اول مرداد ماه بطور موازی در تهران و هلجرد بصورت جداگانه برگزار گردید.

مطالعه بیشتر

1398/06/02
مصاحبه رئیس جهاد علم و صنعت به بهانه سی و نهمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی

سه طرح بزرگ فناورانه جهاد دانشگاهی بر عهده واحد علم و صنعت

مطالعه بیشتر

1398/05/22
جهادگران جهاددانشگاهی با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند

جهادگران جهاددانشگاهی در آستانه‌ی سی‌ونهمین سالگرد این نهاد، صبح روز ۱۶ مردادماه با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، تجدید میثاق و با رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیعت دوباره کردند

مطالعه بیشتر

1398/05/20
حضور رئیس‌جمهور در مراسم سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی

رئیس جمهور با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی، نامی مقدس و مجمع نیروهای خلاق، مخلص و با انگیزه است، گفت: کلمه جهاد اقتضا می کند که جهاد دانشگاهی از نظر سرعت، کیفیت و هزینه؛ متفاوت از سایر موسسه های پژوهشی باشد.

مطالعه بیشتر

1398/05/20
انتشار مقاله

انتشار مقاله در نشریه IET Computer Vision

مطالعه بیشتر

1398/05/14
گردهمایی

گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی

مطالعه بیشتر

1398/05/01
افزایش توان داخلی «ایمیدرو» با استفاده از فناوری‌های جهاددانشگاهی

دکتر غریب‌پور رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و مدیران شرکت‌های وابسته‌ی این مجموعه از آخرین توانمندی‌های جهاددانشگاهی در مجتمع تحقیقاتی شهدای این نهاد با حضور دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی بازدید کردند.

مطالعه بیشتر

1398/04/09
بازدید وزیر راه و شهرسازی با همراهی رییس جهاددانشگاهی از محصولات دانش‌بنیان این نهاد در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی با همراهی دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی از آخرین دستاوردهای این نهاد در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته که از ۱۹ تا ۲۲ خرداد در سالن ۸ و ۹ نمایشگاه بین المللی برای بازدید عموم عرضه شده است بازدید کردند.

مطالعه بیشتر

1398/03/21
تجدید میثاق جهادگران جهاددانشگاهی با آرمان‌های امام راحل(ره)

در آستانه سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی، معاونان و کارکنان این نهاد همگام با دانشگاهیان با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران عهد و میثاق دوباره بستند.

مطالعه بیشتر

1398/03/19
نشست مشورتي معاونت آموزشي جهاد دانشگاهي علم وصنعت ، ریاست خانه معدن ايران و معاونت آموزشي سازمان ایمیدرو

این نشست در خصوص بررسی ظرفیت های همکاری میان خانه معدن ایران و جهاد دانشگاهی با حضور رئيس خانه معدن ايران آقای مهندس بهرامن ، مهندس فلسفی معاون آموزشي جهاد دانشگاهی علم و صنعت و مهندس حسن زاده کارشناس معاونت آموزش ایمیدرو در محل خانه معدن ایران برگزار گردید

مطالعه بیشتر

1398/03/11
بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس

جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.

مطالعه بیشتر

1398/03/08
انتصاب رئیس کمیته ارتباط با صنعت «انجمن علمی الکترونیک قدرت»

آقای مهندس مسعود میرزرگر استادیار پژوهشکده برق جهاددانشگاهی به عنوان رئیس کمیته ارتباط با صنعت انجمن علمی الکترونیک قدرت ایران،منصوب گردید.

مطالعه بیشتر

1398/02/29
هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی

حضور جهاددانشگاهی در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی

مطالعه بیشتر

1398/02/29
حضور در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز و پتروشیمی

جهاددانشگاهی علم و صنعت در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی که در محل نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ 11 الی14 اردیبهشت ماه برگزار گردید،حضور چشمگیر و فعالانه یی داشت.

مطالعه بیشتر

1398/02/18
ارائه دو مقاله در كنفرانس مهندسی برق ايران

در بیست و هفتمین کنفرانس مهندسی برق ایران که در تاریخ 10 الی 12 اردیبهشت 1398 در شهر یزد برگزار گرديد دو مقاله از سوی پژوهشگران پژوهشكده برق جهاد دانشگاهي ارائه شد.

مطالعه بیشتر

1398/02/15
نشست منطقه¬ای (منطقه2) "باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی" و اولین پیش رویداد جشنواره تجاری سازی ایده با موضوع "راهکارهای مهندسی مقابله با آلودگی هوا"

نشست منطقه ای (منطقه2) "باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی" و اولین پیش رویداد جشنواره تجاری سازی ایده با موضوع "راهکارهای مهندسی مقابله با آلودگی هوا"، هفت اردیبهشت ماه 98 در مجتمع امام خمینی (ره) دانشگاه علم و صنعت ایران به میزبانی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علم صنعت برگزار گردید.

مطالعه بیشتر

1398/02/09
مراسم روز جانباز

به مناسبت فرارسیدن میلاد باب الحوائج حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، روز چهارشنبه مورخ 98/1/21 مراسمی با حضور رئیس و مدیران جهاددانشگاهی علم و صنعت جهت تقدیر از ایثارگری های همکاران عزیز جانباز در محل سالن جلسات ساختمان شماره 1 جهاد برگزار گردید.

مطالعه بیشتر

1398/01/24
انتشار مقاله مرتبط با طرح پژوهشی صنعتی

انتشار مقاله «طراحی و ساخت یکسوساز کموتاسیون خط جریان بالا بر اساس تریستورهای موازی» تألیف آقایان مهندس محمد فرزی و مهندس منصور عارفیان در شماره زمستان 1397 نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران

مطالعه بیشتر

1398/01/21
مصاحبه با مهندس فرزی (مجری یک طرح پژوهشی موفق در صنعت)

مهندس فرزی، مدیر پروژه طرح صنعتی «سیستم کنترل دور موتورهای ولتاژ متوسط» مطرح نمود: استفاده از سیستم های کنترل دور موتور علاوه بر امکان کنترل و راه‌اندازی بهتر موتورها، صرفه‌جویی انرژی قابل ملاحظه ای را در پی دارد.

مطالعه بیشتر

1398/01/19
ارائه مقاله توسط اعضای پژوهشکده برق جهاددانشگاهی

• مقاله¬ای با عنوان"Integrated Control Strategies for Current Ripple Reduction and Enhancing Performance in Non-Inverting Interleaved DC-DC Converter توسط اعضای پژوهشکده برق ارائه شد.

مطالعه بیشتر

1397/12/12
دومین دوره مسابقات ورزشی انفرادی با نام جام شهدای جهاددانشگاهی

دومین دوره مسابقات ورزشی انفرادی با نام جام شهدای جهاددانشگاهی در ایام دهه مبارک فجر در رشته های تنیس روی میز ، شطرنج و آمادگی جسمانی در سطح واحد های استان تهران و البرز در دوگروه بانوان و آقایان،توسط دفتر مرکزی جهاددانشگاهی برگزار گردید.

مطالعه بیشتر

1397/12/12
تقدیر از بانوان همکار بمناسبت گرامیداشت روز زن

بمناسبت ولادت با سعادت بانو حضرت فاطمه زهرا (س) و به پاس گرامیداشت مقام والای زن مراسمی در تاریخ 97/12/07 با حضور کارکنان خانم جهاد علم و صنعت در محل سالن جلسات ساختمان شماره یک برگزار گردید.

مطالعه بیشتر

1397/12/08
تجدید میثاق جهادگران جهاددانشگاهی با آرمان‌های امام راحل(ره)

در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی معاونان و کارکنان جهاددانشگاهی همگام با دانشگاهیان با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران عهد و میثاق دوباره بستند.

مطالعه بیشتر

1397/11/14
تفاهمنامه همکاری

در راستای اهداف راهبردی معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علم و صنعت مبنی بر گسترش و توسعه آموزش‎های فنی و تخصصی در مرکز آموزش، تفاهم‎نامه همکاری آموزشی میان معاونت آموزشی و شرکت احرار ماشین یار ایرانیان منعقد گردید.

مطالعه بیشتر

1397/10/26
نخستين جشنواره و نمايشگاه ملي فولاد ايران

به منظور ایجاد بزرگترین گردهمایی تولیدکنندگان ، تامین کنندگان ، بازرگانان و متخصصان زنجیره آهن و فولاد ایران ، نخستین جشنواره و نمايشگاه ملی فولاد ایران با محوریت ارائه فرصت های بومی سازی و حمایت از تولید داخلی ، روز دوشنبه مورخ 97/10/17 در سالن همایش های برج میلاد تهران افتتاح گردید.

مطالعه بیشتر

1397/10/26
ارایه مقاله توسط کارشناسان مرکز مهندسی فشارقوی جهاددانشگاهی علم و صنعت

مقاله ایی با عنوان " کاهش جریان هجومی ترانسفورماتور آزمایشگاه توان بالا به روش کنترل لحظه کلیدزنی " در سیزدهمین کنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت (IPAPS 2019) در دانشگاه صنعتی شریف مورخ 10/18/ 1397 توسط آقای مهندس توکلی از کارشناسان مرکز مهندسی فشارقوی جهاددانشگاهی علم و صنعت ارائه گردید.

مطالعه بیشتر

1397/10/19
حضور در نمایشگاه

ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

مطالعه بیشتر

1397/10/11
ارائه مقاله

ارائه مقالات توسط اعضای پژوهشکده برق جهاددانشگاهی در چهارمین کنفرانس پردازش سیگنال و سیستم‎های هوشمند دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مطالعه بیشتر

1397/10/10
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی

بمناسبت هفته پژوهش نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی و پروژه های شاخص واحدهای مختلف جهاددانشگاهی مستقر در استان تهران و استان البرز در محل نمایشگاههای بین المللی تهران از تاریخ 3 لغایت 6 دی ماه برگزار گردید.

مطالعه بیشتر

1397/10/08
مراسم رونمایی از ۱۰ محصول فناورانه‌ی جهاددانشگاهی

نقش‌آفرینی جهاددانشگاهی با فرصت‌سازی در شرایط تحریم شکست روحیه‌ی «ما نمی‌توانیم» توسط نیروهای جوان جهادی

مطالعه بیشتر

1397/09/28
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه علم و صنعت

جهاد دانشگاهی علم و صنعت با غرفه ایی به مساحت 12 متر مربع و با محوریت پروژه های پژوهش شاخص در این نمایشگاه شرکت نمود

مطالعه بیشتر

1397/09/27
پانزدهمین نمايشگاه بین المللی ایران متافو

جهاددانشگاهی علم و صنعت با رزرو غرفه ای به مساحت 12 متر مربع با حضور مرکز کنترل آلاینده های هوا و مرکز ترانسفورماتور در این نمایشگاه حضور داشت.

مطالعه بیشتر

1397/09/19
حضور در نمایشگاه

دهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان

مطالعه بیشتر

1397/09/14
دیدار دکتر طیبی با مهندس زنگنه وزیر نفت

تاکید دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و مهندس بیژن زنگنه وزیر نفت بر استفاده از ظرفیت های فناورانه جهاددانشگاهی برای بومی سازی تجهیزات صنعت نفت

مطالعه بیشتر

1397/09/13
سومین دوره مسابقات ملی " دفاع سه دقیقه ایی پایان نامه "

سومین دوره مسابقات ملی " دفاع سه دقیقه ایی پایان نامه " امسال برای سومین بار در16 استان کشور و با همکاری واحدهای استانی جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد

مطالعه بیشتر

1397/09/13
حضور در نمایشگاه

هجدهمین نمايشگاه بين المللي صنعت برق ايران

مطالعه بیشتر

1397/08/16
ارائه مقالات

مقاله­ ای با عنوان "طراحی و ساخت ترانسفورماتور آزمایشگاهی 400 kV/800 kVA"

مطالعه بیشتر

1397/08/14
پانزدهمین دوره مسابقات فوتسال همکاران جهاددانشگاهی علم و صنعت

به گزارش مدیر روابط عمومی جهاددانشگاهی علم و صنعت پانزدهمین دوره مسابقات فوتسال همکاران با عنوان جام شهدای جهاددانشگای و بمناسبت سی و هشتمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی در نیمه اول مرداد ماه بطور موازی در تهران و کرج برگزار گردید.

مطالعه بیشتر

1397/06/20